Pojištění půjčky

Snadno se nanáší
4.0/5.0
Doba schválení
4.0/5.0
Žádná skrytá podmínka
4.0/5.0
Pravidla obnovy
4.0/5.0
Kvalita služeb
4.0/5.0
Zákaznická podpora
4.0/5.0
https://pujcka-snadno.cz/Pojištěná půjčka

Pojištění úvěru je druh pojištění proti rizikům spojeným s úvěrovými vztahy. Účastníky úvěrových vztahů mohou být banky, fyzické i právnické osoby. K ochraně proti různým typům úvěrových rizik existují různé druhy úvěrového pojištění.

Pojištění pro případ pracovní neschopnosti a invalidity III. stupně

V případě pracovní neschopnosti a ztráty zaměstnání je důležitá karenční doba, po kterou musíte být bez zaměstnání pro vznik nároku na pojistné plnění. U různých pojistitelů se to liší: u Komerční banky karenční doba počítá 28 dní, u ČSOB – minimálně 40 dní a u České spořitelny dokonce 60 dní. Při ztrátě zaměstnání táto lhůta číní od jednoho do tří měsíců. Hlavním omezením je zpravidla to, že pojištění je platné, když pojistník přišel o práci z důvodů, které nemůže ovlivnit. Například zeštíhlení nebo likvidace organizace. Pojišťovna nebude hradit v případě odchodu z vlastní vůle nebo dohodou stran.

Pojištění života a zdraví

Takové pojištění se doporučuje při žádosti o jakýkoli typ úvěru. Umožní splatit dluh v případě úmrtí nebo invalidity pojištěného III. stupně, a také pokud z důvodu nemoci či úrazu nebude dlouhodobě schopen splácet.

Zde je třeba dávat pozor na podmínky, které pojištění nabízí. Zdaleka ne všechny společnosti pojišťují situace, kdy ke škodě nebo zranění došlo v důsledku extrémních rekreačních aktivit. Jinými společnostmi jsou takové případy uznávany jako pojistná událost, ale pojistka je dražší. Za pozornost stojí také významný seznam nemocí – výjimek a situací, které pojišťovny pravděpodobně odmítnou proplatit. Před podpisem smlouvy stojí za to si ji přečíst.

Společnost poskytující úvěr nebo pojišťovna s největší pravděpodobností nebude váš zdravotní stav kontrolovat, ale rozhodně vám připomene nutnost doložit potvrzení o zdravotním stavu. To znamená, že pojištěny podpisem smlouvy přijímá odpovědnost, že jeho zdravotní stav odpovídá tomu, co uvedl.

V případě úmrtí pojištěného uhradí pojišťovna jednorázově celkovou zbývající dlužnou část finančního závazku dle smlouvy o úvěru, která zůstala k datu smrti pojištěného neuhrazena.

Pojistka není vždy kryje celý zbývající úvěr. S tímto nelze počítat v případě pracovní neschopnosti nebo ztráty zaměstnání vůbec. Limitem pojistného plnění je obvykle 12 měsíčních splátek. Komerční banka a Sberbanka zaplatí při ztrátě zaměstnání max. šest měsíčních splátek.

Výhody úvěrového pojištění

Zda je výhodné pojištění půjčky či nikoliv, záleží na každém konkrétním případě. Například když již splácíte úvěr, jste jediným živitelem rodiny a okolnosti se vyvíjejí tak, že potřebujete další úvěr. V tomto případě byste měli přemýšlet o pojištění úvěru.

To samozřejmě neznamená, že pokud máte stabilní zaměstnání a nemáte rodinu, kterou živíte, tak úvěrové pojištění nepotřebujete. Pokud tuto možnost berete jako dodatečnou ochranu před nepředvídanými situacemi, budete mít jistotu, že nenastanou žádné problémy a budete vždy moci splácet své závazky.

Rychlé a snadné půjčky online
Rychlé a snadné půjčky online
Připraveni? Získejte to pouze za 5 minut!

Posudky

Jíří Černý
Byl jsem velmi spokojen. Rychlost a servis jsou na špičkové úrovni. A dávají velké částky.
Michaela Staňková
Naléhavě jsem potřebovala peníze, uviděla jsem reklamu na internetu a rozhodla jsem se to zkusit. Podala jsem žádost, byla okamžitě schválena. Byla jsem velmi příjemně překvapena, protože moje úvěrová historie není příliš dobrá. Obvykle mi vždy odmítají půjčit.
Tereza Svoboda
Požádala jsem o půjčku, aniž bych opustila domov. Trvalo mi to maximálně 10 minut, peníze přišly velmi rychle. Je to fakt pohodlné, celé té vyřízení pomocí selfíčky!!!
Jan Nový
Tato půjčka je k získání mnohem rychlejší a snazší, než u ostatních půjčévatelů. Zabralo mi to ne více než 10 minut.
Požádat o půjčku

Podání žádosti NEMÁ vliv na vaše kreditní skóre!